Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
07:37:33

Nyhetsstudio

SisteMest lest
03:31 - NTB

Tyskland og Canada drøfter tettere samarbeid

Tysklands visestatsminister Lars Klingbeil og Canadas statsminister Mark Carney møttes lørdag for å snakke om hvordan samarbeidet mellom landene kan styrkes.

Etter møtet, som fant sted i forbindelse med en konferanse i Toronto, sa Klingbeil at begge parter ser den strategiske betydningen av partnerskapet og muligheter for å utvide det.

Han trakk fram kunstig intelligens, energi, kritiske råvarer og forsvarsprosjekter som aktuelle samarbeidsområder.

Klingbeil, som også er Tysklands finansminister, sa at han også tok til orde for at Canada bør kjøpe tyske ubåter.

Tyskland forsøker å få Canada med i det tysk-norske ubåtsamarbeidet. Klingbeil sa at det er svært viktig for Tyskland å få forhandlingene i havn.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS