Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
17:05:54

Nyhetsstudio

SisteMest lest
12:09 - Redaksjonen

Tidligere leder erkjenner grovt underslag fra Aker Solutions

En tidligere leder ved Aker Solutions på Stord er under etterforskning for grovt underslag fra arbeidsgiveren, bekrefter konsernet overfor Stord24.

– Jeg kan bekrefte at Aker Solutions på Stord i fjor ble enige med en lokal leder om at vedkommende fratrådte stillingen sin etter urettmessig bruk av selskapets midler, sier kommunikasjonssjef Hallvard Norum i Aker Solutions til Stord24.

Mannen har vært samarbeidsvillig etter at saken ble avdekket, og saken etterforskes nå av politiet. Aker Solutions vil ikke kommentere hvor mye penger det er snakk om, men for at et underslag skal bli definert som grovt, må det være på mer enn 1,5 ganger grunnbeløpet i folketrygden. Det tilsvarer for tiden vel 200.000 kroner.

– Han har et ønske om å gjøre opp for seg. Han har kommet til enighet med arbeidsgiver, sier mannens forsvarer, advokat Robert Fonn.

Saken ble politianmeldt i juni i fjor. Sørvest politidistrikt bekrefter at de er i sluttfasen av etterforskningen og venter at saken er klar for påtalemessig avgjørelse i løpet av august.

(©NTB)

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS