Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
03:50:24

Nyhetsstudio

SisteMest lest
I går, 16:29 - NTB

Oslo S stenger helt på pinseaften

Oslo sentralstasjon blir stengt for all togtrafikk 23. mai grunnet arbeid. Bane Nor råder reisende til å beregne god tid.

Stasjonen vil være stengt fra pinseaften lørdag morgen til tidlig søndag, 1. pinsedag, bekrefter Bane Nor til Avisa Oslo.

– Arbeidet som skal utføres, berører signalanlegget på hele Oslo S, varsler regiondirektør Lars Berge i Bane Nor.

Arbeidet er en del av et større prosjekt som på sikt skal bidra til å redusere konsekvensene av diverse kritiske feil på nettet.

– Dette betyr færre forsinkelser for de reisende, og det er det overordnede målet, sier Berge.

Derfor vil mange tog bli snudd på Skøyen, Bryn, Grefsen og andre stasjoner i randsonen rundt sentralstasjonen.

Berge oppfordrer alle reisende om å sjekke med togselskapene og beregne ekstra god tid.

– Ikke minst gjelder dette alle som har tenkt seg til Oslo og Ullevaal stadion for å overvære den historiske finalen i mesterligaen for kvinner mellom Barcelona og Lyon, legger han til.

Trafikken går som normalt fra klokken 4 natt til søndag.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS