Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
17:59:04

Nyhetsstudio

SisteMest lest
13:46 - NTB

Norgespris har spart abonnenter for nær 15 milliarder kroner siden i høst

Folk har spart i underkant av 15 milliarder kroner på norgespris sammenlignet med spotpris siden i høst, ifølge beregninger fra regjeringen.

– En kald vinter med stor internasjonal uro har vist at dette var et riktig valg. De som har valgt Norgespris, har nå spart nesten 15 milliarder kroner til sammen. Jeg er glad for at Stortinget vedtok Norgespris mot Høyre, Frp, Venstre og KrFs stemmer, sier energiminister Terje Aasland i en kommentar til NTB.

Tallene er hentet ut fra den tiden Norgespris har vært i kraft, fra starten av oktober 2025 til utgangen av mai 2026.

Norgespris ble innført 1. oktober 2025 og er en valgfri, statlig finansiert ordning som gir husholdninger mer forutsigbare kostnader til strøm og fjernvarme. Man kan velge norgespris både hjemme og på hytta.

I april hadde over 1,6 millioner bestilt norgespris.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Milwaukee Tool
Jørgen er en av de første i Norge som har testet den nye batteridrevne maskinen
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS