EUs transportsjef: Ingen mangel på flybensin
Det er ingen tegn til at det kommer til å mangle flybensin i Europa med det første, men billettene kan bli dyrere, sier EUs transportkommissær.
Krigen i Midtøsten, og særlig stengingen av Hormuzstredet, har skapt stor bekymring i flybransjen og høye priser på drivstoff for både biler og fly.
En rekke flyselskap har imidlertid avlyst mange avganger, noe Apostolos Tzitzikostas også anerkjenner.
– Dette er hvorfor vi ser at noen flyselskap velger å innstille avganger som ikke gir økonomisk mening, sier han.
SAS innstilte blant annet mer enn 1000 avganger i april.
De største økningene i billettprisene kan imidlertid komme først senere i år, legger Tzitzikostas til.
EU importerer rundt 20 prosent av sin flybensin fra Midtøsten, og har klart å dekke inn mangelen med ny import fra USA og Nigeria, ifølge Reuters.