Tomas Rafaelsen vil ha base for jobben som regionsjef i Alta der han er bosatt
Tomas Rafaelsen vil ha base for jobben som regionsjef i Alta der han er bosatt

Tomas Rafaelsen ny regionsjef Peab Asfalt i nord

Peab Asfalt har ansatt Tomas Rafaelsen (44) som ny regionsjef Nord. Han tiltrådte stillingen 1. oktober.

Frem til nå har Tomas vært distriktssjef for Spesial Nord i Peab Asfalt. Kontoret for region Nord er lokalisert i Tromsø, men Tomas vil ha base i Alta der han er bosatt. 

Tomas har tilbrakt hele sitt yrkesliv innen bygg- og anleggsbransjen og har de siste fem årene jobbet med asfalt. Han begynte som prosjektleder i 2016 og har siden 2019 vært distriktssjef.

- Jeg er meget godt fornøyd med at Tomas har takket ja til å lede region Nord. Med sin brede erfaring er han godt kvalifisert til stillingen. Tomas har i flere år hatt operative lederstillinger og kan vise til gode resultater. Han er strukturert, kunnskapsrik og en god leder. Jeg er trygg på at Tomas vil lykkes med denne utfordringen og ønsker ham lykke til, sier adm. direktør Joar Caspersen i Peab Asfalt.

- For Peab og Peab Asfalt er det viktig å utvikle gode ledere i egne rekker. Ansettelsen av Tomas som regionsjef, er et godt eksempel på hvordan vi lykkes med dette, sier Caspersen

Forsiden akkurat nå