Mesta har laveste pris på liten grøntkontrakt i Agder
(Illustrasjonsfoto: Statens vegvesen)

Mesta har laveste pris på liten grøntkontrakt i Agder

Fire pristilbud kom inn denne gangen.

I mars lyste Agder fylke ut en ny liten grønt-kontrakt, som handlet om drift og vedlikehold av parklike arealer og trær, samt bekjempelse av fremmede arter langs fylkesveiene. 4203 driftskontrakt grønt 2022-2025, som den heter.

Tre tilbud kom inn. Men under evalueringen ble de to billigste tilbudene avvist siden de ikke oppfylte kvalifikasjonskravene. Da sto fylket igjen med det dyreste tilbudet, men mente at det ble for dyrt og at det ikke var blitt reell konkurranse om oppdraget.

Hele konkurransen ble derfor avlyst, og i mai lyste Agder fylke ut kontrakten igjen, med noen små justeringer. Blant annet er vedlikehold av trær delt opp i flere kategorier, og noen få, mindre arealer er kommet til.

Slik ser prisene ut for den nye Driftskontrakt Grønt 2022-2025:

Entreprenør Tilbudssum i kr. eks. mva.
Mesta 7.712.336
Oveland Utemiljø 10.694.297
Landskapsentreprenørene 10.978.109
Vågen & Hansen Utemiljø 11.909.159

NB: Tilbudene skal evalueres og kontrollregnes før noe er avgjort.

Les også

Forsiden akkurat nå